Wydajność przy dwukrotnym malowaniu

3-4 m²/l

Opakowania

dostępne pojemności: 3 l, 10 l

HETTA TERMO W

Termorefleksyjna farba do wnętrz.

Otula ciepłem równomiernie, chroni przed rozwojem pleśni i bakterii.

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

Farba dyspersyjna, wodnorozcieńczalna, do wymalowań dekoracyjno-ochronnych ścian, sufitów wewnątrz budynków polepszająca właściwości termoizolacyjne ogrzewanego pomieszczenia.

Dzięki obecności lekkich mikrosfer tworzy powłoki zdolne do oddychania i odbijania ciepła od ścian ku wnętrzu pomieszczenia co przyczynia się do wzrostu temperatury pomieszczenia o 3-5°C przy pozostawieniu bez zmian zadanych parametrów grzewczych.

HETTA TERMO W tworzy na pomalowanej powierzchni ekran, który odbija promieniowanie, a dzięki równomiernej dystrybucji ciepła stabilizuje wilgotność na każdej wysokości pomieszczenia, w przeciwieństwie do tradycyjnych powłok malarskich, które tworzą na ścianach i sufitach powłokę spełniającą jedynie estetyczne funkcje. HETTA TERMO W jest farbą matową, którą można barwić na dowolny kolor, a jej struktura pozwala na wyjątkowo estetyczne wykończenie. Tworzy bardzo elastyczną powłokę, która koryguje drobne mikropęknięcia na powierzchni ściany i sufitu, co dodatkowo wzmacnia walor estetyczny.

Rekomendowane zastosowanie:
> ściany i sufity we wnętrzach budynków mieszkalnych, oraz użyteczności publicznej
> łazienki i kuchnie
> baseny, sauny
> duże powierzchnie magazynowe

SPOSÓB MALOWANIA

1. Przygotowanie podłoża
Podłoże oczyścić z kurzu, brudu, pozostałości poprzednich powłok, spękań, a następnie uzupełnić ubytki i zagruntować gruntem akrylowym HETTA GRUNT W

2. Malowanie
Po wyschnięciu gruntu, farbę dokładnie wymieszać i malować ściany dwukrotnie za pomocą wałka. Optymalna grubość powłoki to min.: 0,25 mm. Po wyschnięciu pierwszej powłoki (ok.: 2-3 h), nanieść kolejną. Schnięcie całkowite zależne jest od temperatury.

3. Temperatura
Nanoszenie HETTA TERMO W możliwe jest w zakresie 5-35°C.
Najkorzystniejsze warunki do uzyskania najwyższej jakości powłoki termorefleksyjnej to 15-30°C i wilgotności powietrza ok. 65%

4. Wydajność
Wydajność jednokrotnego malowania wynosi 8 m²/l, a przy malowaniu dwukrotnym 3-4 m²/l.

5. Kolory
Podstawowym kolorem HETTA TERMO jest biel. Można barwić ją pastami koloryzującymi na dowolny odcień

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

EKRAN TERMOREFLEKSYJNY HETTA TERMO W

W warunkach standardowych powietrze będące w otoczeniu kaloryfera nagrzewa się i zaczyna unosić do góry, jednocześnie tracąc ciepło, ochłodzone spada w dół. Nierównomierny rozkład ciepła w ruchu mas powietrza powoduje przenoszenie cząsteczek kurzu, roztoczy i pyłków, a w wyniku konwekcji różnica temperatur pomiędzy podłogą a sufitem wynosi średnio 4°C.

W pomieszczeniach pomalowanych HETTA TERMO W ruch  ciepła odbywa się równomiernie dzięki odbiciu od ścian i sufitów  we wszystkich kierunkach. Układ ciepła jest bardziej homogeniczny,  a maksymalne zróżnicowanie temperatur wynosi  max. 1,5°C.  Brak różnic w temperaturze eliminuje cyrkulację powietrza,  dzięki czemu nie ma migracji kurzu i zanieczyszczeń, co przyczynia  się do zwiększenia komfortu dla alergików.  Proces antyoksydacji pary wodnej na tzw. mostkach termicznych  eliminuje powstawanie pleśni i innych bakterii na ścianach,  zwłaszcza w pomieszczeniach szczególnie narażonych  jak kuchnia czy łazienka.