Wielopłaszczyznowe działanie termorefleksyjności
20 Wrzesień, 2017
Konferencja Termomodernizacja
26 Wrzesień, 2017

Zanieczyszczenia spowodowane ptactwem.

Ptaki zanieczyszczające dachy i elewacje to problem, który pojawia się nie tylko na wiosnę, gdy te szukają miejsc do budowy gniazd. Nie wszystkie z nich opuszczają nasz kraj na zimę. Część ptactwa, szczególnie gołębie, potrafią uprzykrzyć życie mieszkańcom nawet w najchłodniejsze dni w roku.

Nieczystości, jakie pozostawiają na elementach naszych domostw, nie prezentują się najlepiej, a i przyczyniają się do ich niszczenia. Szczególnie narażone na negatywne działanie gołębi są dachy. Bez względu na to, czy są to dachy wielospadowe, niesymetryczne czy namiotowe, łączy je wspólny mianownik: ptasi problem. Gołębie tak ochoczo zajmują powierzchnie dachowe, chcąc się odrobinę ogrzać.

Udowodniono, że jasne kolory nie są dla nich wizualnie zbyt atrakcyjne. W sferze zainteresowań wszelkiego ptactwa pojawia się natomiast barwa czerwona, niebieska i czarna. Powierzchnie pokryte produktem Hetta pozostają dłużej czystsze dzięki zastosowaniu tego patentu. To jednak połowa sukcesu: nasze farby redukują nagrzewanie się dachów, w związku z tym te nie stanowią pożądanego źródła ciepła dla gołębi.