STANDARD

HETTA TERMO D

– gwarancja 5 lat

powłoka HETTA TERMO D czyszczenie, uzupełnienie braków szpachlą TERMO, dwukrotne malowanie w kolorze białym.

STANDARD+

HETTA TERMO GUARD 15

– gwarancja 15 lat

powłoka STANDARD z dodatkową powłoką TERMO GUARD 15.

Jak to działa?

HETTA TERMO D to doskonała powłoka, która odbija promieniowanie UV i energię słoneczną, zwiększając tym samym izolacyjność dachu i obniżając temperaturę na powierzchni w miesiącach letnich. Jednocześnie w miesiącach zimowych ta sama powłoka zabezpiecza przed utratą ciepła wytworzonego wewnątrz budynku.

TEMPERATURA POWIERZCHNI DACHU BEZ UŻYCIA HETTA TERMO D

TEMPERATURA POWIERZCHNI DACHU Z UŻYCIEM HETTA TERMO D

Najważniejsze zalety
farby HETTA TERMO D:

– wpływa na obniżenie temperatury (dzięki odbijaniu promieniowania UV na poziomie 98%, a energii słonecznej TSR na poziomie 93,5%),
– przyczynia się do obniżenia kosztów napraw dachu – nasz produkt zabezpiecza dach mechanicznie, termicznie oraz hydrofobowo, a wszystkie, ewentualne naprawy są tanie i szybkie,
– zastosowanie powłoki znacząco poprawia komfortu pracy w halach,
– generuje oszczędność energii z tytułu pracy klimatyzacji i urządzeń chłodzących,
– powoduje wydłużenie czasu „życia” urządzeń klimatyzujących dzięki eliminacji przeciążeń,
– przyczynia się do zmniejszenia zabrudzeń na dachu,
– dzięki właściwościom, które obniżają temperaturę na i pod powierzchnią dachu, wpływa na mniejsze zużycie energii, a w konsekwencji zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
– łagodzi skutki działania „miejskich wysp ciepła”,
– dzięki elastomerowej formule posiada zwiększoną odporność na uszkodzenia, co przekłada się na oszczędność związaną ze zmniejszeniem częstotliwości renowacji powłoki

Tego jeszcze nie było: kompleksowe malowanie produktami linii HETTA TERMO pozwala osiągnąć

oszczędności zużycia energii na poziomie ok. 30%!

Oszczędności związane z termomodernizacją starych budynków oraz termiczną ochroną nowo powstałych są nie do przecenienia.

Inwestorzy odczuwają je niemal natychmiast, a pierwsze tygodnie i miesiące po zakończeniu robót dają wymierne wyniki w postaci niższych rachunków w porównaniu z budynkami pozbawionymi termoizolacji.

Temat refleksyjnej izolacji termicznej nie jest nowy. Niemniej jednak w Europie nie cieszył się do tej pory zbyt dużą popularnością. Powodzenie styropianu, wełny mineralnej i pozostałych sprawdzonych wieloletnią praktyką izolatorów spowodowało przywiązanie branży budowlanej do właśnie tych technik, zarówno w zakresie izolacji wnętrz, fasad, jak i dachów. Tymczasem w większości mocno nasłonecznionych stanów w USA zaleca się stosowanie np. refleksyjnych powłok dachowych, dzięki którym słońce nie nagrzewa w wysokim stopniu dachów i elewacji, powodując tym samym znaczne oszczędności w zużyciu energii związanych z działaniem klimatyzatorów.

Stąd również uwolniony patent NASA, dzięki któremu konkurencyjne na rynkach światowych marki stworzyły powłoki malarskie, otwierające użytkownikom zupełnie nowe perspektywy związane z izolacją budynków. To sposób na oszczędności zarówno związane z użytkowaniem energii, jak i zabezpieczeniem budynków przed warunkami atmosferycznymi, wpływającymi na komfort ich użytkowania.
Dzięki opracowanym przez Dział Technologiczny marki Hetta formułom możemy poszczycić się produktami do wymalowań wnętrz, fasad i dachów, które, poza wysokiej jakości właściwościami estetycznymi, mają unikalne, przełomowe własności termiczne. Jeśli zastanowimy się nad własnościami produktu i dobrze oszacujemy inwestycję, to poza identycznymi kosztami, jakie generują znane metody termoizolacji, np. rusztowaniami, kosztami ekipy itp., możemy spodziewać się znacznych oszczędności związanych z użyciem i montażem samego surowca.

To będzie dopiero hit, który da nieporównywalne oszczędności nie tylko „rok do roku”, jeśli chodzi o ogrzewanie, ale również oszczędności związane z koniecznością ponownego malowania elewacji czy dachów – mówi dr inż. Jerzy Socha, Główny Technolog Hetta.

Szybkie Porady

Styropian czy wełna mineralna?

Wybór zależy od możliwości technicznych i budowlanych budynku. Idealnym dopełnieniem będzie HETTA TERMO D w przypadku dachów i HETTA TERMO F dla fasad.

Izolacja lub ocieplenie dachu?

Bardzo ważna kwestia podczas budowy nowych budynków, a także tych już funkcjonujących w dużych i małych miastach. Dobrze zabezpieczony dach latem chroni przed upałami, a zimą przed utratą ciepła. Do zabezpieczenia dachu polecamy użycie HETTA TERMO D.

Jaka farba na dach?

W naszym asortymencie posiadamy farbę ochronną HETTA VINYLAN S, która nadaje się do zabezpieczania papy, blachy, ocynku, drewna, betonu itp. Jednak gdy potrzebna jest termoizolacja dachu polecamy HETTA TERMO D.

Czym są dla nas dachy?

Jedna z najważniejszych części budynków. Chronią nas przed deszczem, mrozem, wiatrem i upałami. Dobrze wykonane izolacje dachów zapewniają nam idealny komfort w pomieszczeniach użytkowych.

Potrzebujesz pomalować dach dużego budynku takiego jak: hala czy magazyn?

Skontaktuj się z nami pisząc powierzchnię m² jaką musisz zabezpieczyć, poznaj koszty i zabezpiecz dach przed przegrzewaniem i korozjami.

Czeka Cię remont dachu?

Pomyśl o nowoczesnym rozwiązaniu jakie daje HETTA TERMO D.

Miejska wyspa ciepła – 45 stopni w Polsce to fakt. Bardzo możliwe, że w centrach dużych miast w ostatnich latach powietrze nagrzewało się (mowa o wartościach w cieniu) nawet do czterdziestu kilku stopni, choć według oficjalnych danych, temperatur ‘z czwórką z przodu’ nie odnotowano w Polsce od prawie stu lat.

Źródło: Wiadomości WP.PL

Napisz do nas i zabezpiecz dach dodatkową powłoką!

Zobacz artykuł o korzyściach ze stosowania HETTA TERMO D